úterý 24. června 2014

Příprava na zimu

Léto je v plné parádě a já začal přípravu na zimu. Od obce jsem společně s dalšími občany dostal kousek lesa. Vykácel jsem označené stromy, nařezal a připravil k odvozu.
Samozřejmě jsem měl to "štěstí" a přidělili mi část lesa, která je až úplně na kopci. Takže jsem byl asi poslední, kdo s totálním nasazením a pomocí kamarádů své dřevo svezl.

Pak mě čekala spousta práce s odvezením dřeva přes dům na dvůr. Nedisponujeme totiž průjezdem, takže každá větev, každý kousek dubového musel projet naší chodbou. Ale co, je uděláno. Dvůr je plný dřeva.

Teď už jen  pomalu zpracovávat. Ale to mě baví, takže mi to nevadí. Vybavil jsem se novou motorovou pilou a štípací sekerou a práce jde dobře.

Malá recenzní vsuvka:

Motorová pila Hecht 44 - dlouhodobě ověřená sousedem. Tak jsem koupil to samé. Za cca 2300 Kč dost dobrá hračka. S 40 cm dlouhou lištou a výkonem 2,1 kW už se dá udělat dost práce a u značkové pily bych vysázel cca 12 a více tisíc. 

Štípací sekera Patriot XL Profi z Mountfieldu za 1100 Kč. Pořádný žihadlo. Štípe skoro sama. Proti klasickým sekerám s dřevěným toporem je to jak mercedes proti trabantu. Dřevník se pomalu plní a krásně voní čerstvě štípaným dřevem. Sice by mělo schnout pár let, ale obávám se, že mu nedám šanci a v zimě projde komínem.

A nesmím zapomenout na velkého pomocníka Adámka, který nakládá piliny do kyblíku a srdnatě fandí..a to doslova.
1 komentář:

  1. nádhera, Jardo, jsi pracant :)
    u těchto činností je fajn, že vidíš pokrok - hromada mizí, jiná se plní...
    ne jak v práci u kompu ;-)

    Mája

    OdpovědětVymazat