neděle 4. prosince 2016

Za sněhem do Čeladné


Udělali jsme si předvánoční zimní dovolenou v Beskydech a odjeli do lázeňského střediska Čeladná. A hned na úvod: udělali jsme dobře. Prožili jsme báječný týden v krásném prostředí se spoustou sněhu, dobrot a zábavy.

Našli jsme jednu kešku a taky nechali svá těla trošku doladit odborníkama. Den před odjezdem jsme podnikli výstup na cca 2,5 km vzdálený vrchol Skalka (964 m.n.m), což bylo převýšení cca 450m. Slušný výšlap, zvlášť s Adíkem na ramenou. Po návratu jsem se cítil jak po pořádném tréninku. Ale stálo to za to. Nahoře byla krajina jako v pohádce - plno sněhu, stromy bílé od paty až ke špičce.K vrcholu jsme přišli při západu slunce, což bylo taky okouzlující.


A užili jsme si opravdu hluboký sníh (sledujte se zvukem):Cestou dolů jsem zvolil zkratku přes louku. Nebyl to dobrý nápad. Ale alespoň jsem dostál své pověsti, že výlety se mnou jsou vždy něco extra. Louka byla nafoukaná hlubokým sněhem a byl velký problém přes ni přejít. Kleu jsme museli místy nést, protože nebyla schopná pokračovat.

V Beskydech bylo krásně. Tento kout země mě opravdu oslovil. Je plný zajímavých lidí a drsné krajiny. Lázně v Čeladné stojí za další návštěvu.


Žádné komentáře:

Okomentovat