středa 27. ledna 2016

O cvičení a nejen o němJe to asi rok a čtvrt co jsem začal zase aktivně sportovat a propadl kalistenice. Asi inspiruji i Ivču, která začala taky velmi aktivně cvičit a chodí i běhat.
Pracovat s váhou vlastního těla je úžasné. Člověk nezvedá nic víc než sám sebe a při tom je to tolik náročné. Popravdě pokud se člověk nechce věnovat kulturistice a cvičí řekněme pro svoji potřebu, je naprosto zbytečné utrácet peníze za posilovny a různá fitka. Samozřejmě ze všech stran jsme masírováni tím, že to jinak nejde. Že potřebujeme stroje a činky atd. Je to byznys. Nic jiného.

Tady je fotka Franka Medrana, který se věnuje kalistenice a honosí se tím, že je vegan. Slušný nátěr bez posilky :-))) Samozřejmě jsou za tím roky dřiny, ale bez činek a strojů.

A takových kalisteniků je plný web. Sám na sobě vidím změny už po pár měsících. Člověka pak zamrzí, že nezačal mladší. Ale každý musí jít svojí cestou.

No a abych zůstal IN, sleduji kromě Franka i další sportovce, jejich videa a příspěvky a proto jsem také došel ke knize Arnolda Schwarzeneggera - "Total Recall, můj neuvěřitelný životní příběh." Tuto téměř šestiset stránkovou knihu jsem přelouskl během pár dní.
Je to autobiografie Arnolda. Výborné počtení i pro člověka, který neholduje sportu. Popis jak se malý chudý kluk z Rakouska stal kulturistickým šampionem, miliardářem, slavným hercem a (podle mě) úspěšným politikem na opačné straně oceánu je svým způsobem fascinující. Rekapitulace jednoho jediného lidského života plného neuvěřitelných příběhů. Ano, klasický americký sen. Proč ne?

Ze všeho se dá něco vzít. Arnold nabízí např. tato pravidla:
1. VĚŘTE V SEBE SAMA
2. PORUŠUJTE PRAVIDLA
3. NEBOJTE SE SELHÁNÍ
4. IGNORUJTE POCHYBOVAČE
5. DEJTE DO TOHO VŠECHNO
6. DÁVEJTE NAZPĚT

2 komentáře: